PK 118, Tartu 50002, Estonia | +372 5021717 | ehy@hemofiilia.ee

Tule kogemusnõustajaks!

11.01.2013    •  Lisas: Kennet    •   Kommentaare pole »

Tallinna Puuetega Inimeste Koda (TPIK) kutsub tegusaid puudega laste vanemaid vabatahtlikeks kogemusnõustajateks

Meil kõigil on elus kriise ning puudega lapse sünd perre on tõsine väljakutse– mure lapse pärast, rasked tunded, väsimus- seda mõistab lõpuni vaid teine sama olukorda kogenud inimene. Selleks, et uue olukorraga kohaneda, vajatakse mitmekesist abi- üks abistamise moodus on võrdsetoel põhinev kogemusnõustamine.

Võrdsetuge saab osutada inimene, kellel on abivajajaga sarnane elukogemus, kes on läbi teinud mõningase kohanemisprotsessi, on iseendaga sinapeal ja soovib aidata saatusekaaslasi.

TPIK koostöös Tallinna linna, Saue linna, Saue valla ja Maardu linnaga käivitab vabatahtliku kogemusnõustamise teenuse puuetega laste peredele alates 2013 aasta aprillist ning selleks valmistame ette vabatahtlikud
kogemusnõustajad.

Koolitused algavad 2013. aasta jaanuari teisel poolel, koolituse maht on 30 tundi, koos käime 5– 6 korral. Rühmade suuruseks on 12 osalejat, komplekteerime nii eesti- kui venekeelse rühma. Oleme planeerinud eestikeelse rühma kooskäimise ajaks laupäeva, venekeelse rühma koolitus hakkab toimuma teisipäeviti, ajad täpsustame eelkohtumisel. Koolitusi viivad läbi psühholoogid Eda Kaljuste (eesti grupp) ja Oksana Peetsalu (vene grupp).

Koolitustsükkel algab nn eelkohtumisega, mis kestab paar tundi ning mille käigus tutvustatakse kogemusnõustamise ideed, koolituskava ja saadakse omavahel tuttavaks. Koolitustest osaleda soovijatele, kes vajavad lapsehoidu, oleme ette näinud lapsehoiuteenuse kompenseerimise koolituste ja supervisioonide ajaks, samuti nõustamiseteenuse pakkumise
aegadel.

Eelkohtumine toimub eestikeelsele rühmale neljapäeval, 24. jaanuaril kell 16.30– 18.30 ja venekeelsele rühmale teisipäeval, 22. jaanuaril kell 16 -18. Toimumiskohaks Tallinna Puuetega Inimeste Tegevuskeskus (Endla 59).

Koolitusele registreerumine kuni 11.01.2013 e- posti aadressil: kylli@tallinnakoda.ee

Kokkuvõte projektist: http://www.tallinnakoda.ee/index.php?3,1458,16,1

Lisainfo: Küli Urb, tel: 55 672 585, e-post: kylli@tallinnakoda.ee

Projekti „Kogemusnõustamise teenus puuetega laste vanematele“ rahastab Eesti-Šveitsi koostööprogrammi Vabaühenduste Fond ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital.

Tallinna Puuetega Inimeste Koda
Endla 59, 10615 Tallinn
Telefon: 656 4048
e-post: koda@tallinnakoda.ee
www.tallinnakoda.ee

eesti keeles
vene keeles

Lisa kommentaar